FOTBAL  »  Superliga  »  ROMÂNIA - PORTUGALIA 1-1

Farul are doi internaţionali de tineret

Articol de - Publicat joi, 15 mai 2008 00:00

În ciuda unui sezon destul de slab, FC Farul se poate mîndri cu doi jucători selecţionaţi în lotul naţionalei de tineret al României. Mijlocaşii Florin Pătraşcu şi Vasile Păcuraru au făcut parte din formaţia care a remizat, 1-1, în deplasare, cu formaţia under 20 a Portugaliei, marţi seara, într-o partidă amicală disputată la Alcains. Naţionala pregătită de Emil Săndoi a deschis scorul prin Bogdan Stancu în minutul 21, lusitanii egalînd în repriza secundă, prin Orlando Sa