FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL

Grozav, prima reacție după golul din prelungiri cu Dinamo: „A fost presiune”

Articol de - Publicat luni, 01 aprilie 2024 22:55 / Actualizat luni, 01 aprilie 2024 23:30

Dinamo - Petrolul 1-1. Gicu Grozav, marcatorul golului ploieștenilor, a analizat partida de pe „Arcul de Triumf”.

Grozav a adus un punct pentru Petrolul cu un gol din penalty în minutul 90+13. El l-a învins fără emoții pe Golubovic de la punctul cu var.

Dinamo a ratat victoria în minutul 90+13. Gicu Grozav, gol dintr-un penalty controversat dictat de Feșnic + clasamentul
DINAMO - PETROLUL

Gicu Grozav, declarații după Dinamo - Petrolul

„Important e că am reușit să revenim, am luptat până la final și am marcat. Chiar dacă a fost din penalty, a fost un punct muncit. Dinamo era în formă, o echipă cu jucători buni. Mă bucur că nu am pierdut.

Era discuția dacă e ofsaid sau nu, mă gândeam că nu se mai dă penalty. Era puțină tensiune, nici nu știu cât am stat. Era presiune, dar m-am concentrat și am marcat. Fiecare meci o să fie la fel de greu precum cel de astăzi. Trebuie să rămânem concentrați și să ne îndeplinim obiectivul”, a declarat Grozav, la Digi Sport.

FOTO Un penalty controversat a decis Dinamo - Petrolul. Primul verdict al specialistului

În minutul 90+3, jocul a fost oprit după un duel între Amzăr și Musi. Fundașul lui Dinamo l-a ținut în careu pe atacantul de la Petrolul, iar acesta a căzut și a declanșat nebunia. Cei de la VAR au avut nevoie de 10 minute de analiză.

+8 FOTO

Mai întâi, cei din camera VAR au analizat aproximativ 8 minute dacă a fost ofsaid la Musi. Au decis că nu, apoi Horațiu Feșnic a fost chemat la monitor pentru a analiza posibilul penalty.

„Centralul” a decis că ținerea lui Amzăr a fost suficientă pentru a acorda penalty pentru Petrolul. Gicu Grozav a transformat fără emoții și a adus un punct la Ploiești. A marcat în minutul 90+13, iar golul lui a fost cel mai târziu marcat în această ediție de Liga 1.

VIDEO. Atmosfera creată de copii la Dinamo - Petrolul

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring