FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - SEPSI 1-1

FOTO Imagini inedite în Superliga « Deținuții au mers în peluză și au făcut galerie pentru gazde: „Mulțumim pentru susținere!”

Articol de - Publicat duminica, 05 februarie 2023 22:16 / Actualizat duminica, 05 februarie 2023 22:35

CS Mioveni a avut parte de o susținere inedită în meciul cu Sepsi, 1-1, din etapa 24-a din Liga 1.

Un grup de deținuți din Penitenciarul din Mioveni a fost prezent în peluza stadionului.

Au fost 12 minute de beznă totală înainte de CFR Cluj - FCSB » De ce ar fi „căzut” nocturna
CFR Cluj - FCSB

CS Mioveni, susținută de un grup de deținuți la meciul cu Sepsi

Aproximativ 20 de persoane au văzut duelul din spatele porții, în timp ce erau flancați de forțele de ordine. Ulterior, formația din Argeș a explicat pe Facebook prezența.

„În peluza Stadionului Orășenesc a fost prezent astăzi și un grup de deținuți de la Penitenciarul Mioveni. O parte din ei au fost în această săptămână prezenței timp de mai multe zile la stadion unde au ajutat la deszăpezirea suprafeței de joc și a tribunelor. Mulțumim pentru susținere!”, a fost mesajul celor de la CS Mioveni.

Mioveni - Sepsi
+11 FOTO

CS Mioveni, egal obținut pe final

Gazdele au fost conduse aproape tot meciul, dar au salvat un punct în prelungiri. Oaspeților le-a fost refuzat un penalty în minutul 55, la 0-1. Nicolae Dică rămâne neînvins în 3 meciuri la argeșeni (două victorii, un egal).

CS Mioveni a început în atac partida. La prima fază, Niczuly a respins șutul lui Benchaib. Același belgian i-a așezat apoi mingea pe cap lui Garutti, a cărui reluare a fost respinsă în corner de portarul lui Sepsi ('5).

Oaspeții aveau să miște tabela în minutul 9. Înghesuit în margine, Aganovic a inventat o centrare cu adresa Rondon. Fostul atacant de la CFR i-a așezat cu pieptul balonul lui Cosmin Matei, care l-a executat pe Greab cu un șut în diagonală. Sepsi a fost aproape de 2-0 în minutul 70, când Tudorie n-a cadrat din câțiva metri.

În minutul 55, la 1-0 pentru oaspeți, Sepsi ar fi trebuit să primească un penalty, dar arbitrul Marcel Bârsan și cei din camera VAR nu au intervenit. Nicolae Păun a căzut în careu după un duel cu Pedroso, dar centralul a lăsat jocul să continue.

Reluările TV au arătat că mijlocașul de la Sepsi a lovit primul mingea, iar apărătorul gazdelor îl lovește apoi în zona tibiei. VAR-ul nu a intervenit pentru a schimba decizia lui Bârsan. Ultimele 10 minute au fost dramatice, iar Sepsi a ratat șansa unei victorii importante în lupta pentru play-off. Mai întâi, Nicolae Păun a fost eliminat, după două galbene în două minute, 84 și 86.

Apoi, în minutul 90+4, CS Mioveni a obținut un penalty. Bogdan Rusu a fost faultat în careu de Mark Tamas, care a ajuns cu întârziere și l-a lovit pe atacantul gazdelor. Decizia a părut una discutabilă, dar arbitrul e acoperit de regulament, între cei doi jucători existând un contact. Nici la această fază nu a intervenit VAR-ul. Tot Bogdan Rusu a executat lovitura de pedeapsă și a transformat fără probleme.

A profitat Mobexpert de pe urma investiției lui Dan Șucu la Rapid? „Să vă spun care e problema”

Surprins pe Tinder cu Alexandra, în poza oficială din autocarul echipei

Veste cumplită anunțată de FC Voluntari: „Sincere condoleanțe, Florin Pîrvu!”
Ironia supremă! Neymar a dat tonul la scandarea de coșmar pentru Ronaldo, în timp ce lusitanul plângea pe gazon
Răzvan Lucescu a refuzat prima ofertă, dar poate da lovitura » Presa internațională anunță că este favorit să înlocuiască un antrenor de legendă

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo