FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CFR 1-4

VIDEO CFR a câștigat cu 4-1, dar un aspect l-a nemulțumit pe Mandorlini: „Nu am fost puternici”

Articol de , , - Publicat sambata, 02 septembrie 2023 21:29 / Actualizat sambata, 02 septembrie 2023 23:15

Andrea Mandorlini, antrenorul de la CFR Cluj, a analizat partida cu FC Voluntari, scor 4-1, și a numit aspectul care nu l-a mulțumit.

Italianului nu i-a plăcut startul de meci, când echipa lui a ratat ocazii mari, prin Bîrligea.

FCSB a spulberat-o pe Craiova într-o repriză » Olaru și Tavi Popescu au făcut spectacol în Ghencea
FCSB - CSU CRAIOVA

VIDEO Andrea Mandorlini: „Mental, nu am fost foarte puternici”

„A fost un meci ciudat, am avut multe ocazii în primele 15 minute. Noi suntem periculoși când jucăm fotbalul nostru, mă bucur că am câștigat, rezultatul e unul corect, victoria e meritată. Din punct ede vedere emoțional, nu am început bine. Dar am jucat bine, am creat multe ocazii.

Mental, nu am fost foarte puternici, mai ales că vine pauza (n.r - pentru meciurile echipelor naționale). Mulți jucători aveau bilete de avion cumpărate. Am fost agitat pentru că am greșit la gol, mai ratasem și noi înainte. Apoi am muncit să revenim în joc și am reușit.

Suntem mulțumiți că Birligea a fost convocat, e un premiu pentru ce face la CFR. El e bun, e puternic,dar trebuie să fie mai liniștit, pentru că își creează ocazii, dar le ratează”, a declarat Mandorlini la „Fotbal Show”, emisiune realizată în parteneriat de GSP și Prima Sport.

Voluntari - CFR, etapa #8 din SuperLiga/ foto: Raed Krishan (GSP)
+15 FOTO

Am jucat ca o echipă, am întors scorul și am adus cele 3 puncte. Trebuie să luptăm mai mult în atac, puteam să dăm mai multe goluri, am creat multe faze de atac.

A fost neașteptată convocarea, a fost o mare fercirie, a fost un vis de mic. Abia aștept să ajung acolo, să îmi cunosc colegii. Eu trebuie să dau totul pentru mine, pentru ceea ce vreau în viitor, și pentru familia mea, care a făcut multe sacricii.

- Daniel Bîrligea, atacant CFR

VIDEO Igor Armaș, după Voluntari - CFR 1-4: „Este o pauză binevenită, trebuie să punem mai multe lucruri la punct în aceste două săptămâni”

Arabii aruncă sute de milioane, în România e un pic altfel » A fost transferat în schimbul a două containere metalice: „Așa este mai bine pentru toți”
TRANSFER

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring