Comentarii (8)
emil1986
emil1986  •  18 Iunie 2023, 17:02
Postat de marin8 pe 18 Iunie 2023, 16:41

dinu a fost mare, foarte mare, indiferent de ce spun unii sau altii...!

Dinu a fost un jucător foarte bun. Mare înseamnă când câștigi ceva, o cupa europeană sau măcar sa atingi un sfert de finală la un CM. Dinu n-a câștigat nimic pe plan extern. Așa că ... niciodată nu poți sa-l faci ceea ce n-a fost.

marin8
marin8  •  18 Iunie 2023, 16:41

dinu a fost mare, foarte mare, indiferent de ce spun unii sau altii...!

Dobermannul
Dobermannul  •  18 Iunie 2023, 15:50
Postat de remarque pe 18 Iunie 2023, 13:44

si el si Lucrescu au fost jucatori mari, antrenori notabili(Lucrescu chiar de talie internationala) dar au avut si au inca o mare frustrare: Nicolae Dobrin. L-au lucrat pe Gascan in Mexic si asta vor duce cu ei in mormant.

Dobrin: "Conflictul meu cu Dinamo, echipa Ministerului de Interne din acea vreme, era de notorietate. Niciodata n-am vrut sa joc pentru echipa din Stefan cel Mare. Am fost luat de acasa cu catuse la maini, am fost amenintat cu pistolul, am fost injurat, baietii m-au si incadrat militian, dar degeaba! Nu m-am dus."

remarque
remarque  •  18 Iunie 2023, 13:44
Postat de chindia pe 18 Iunie 2023, 12:21

Un fotbalist mare,cu 3 inimi dar un mare mincinos.Desi Targovistea l-a facut mare,n-a vorbit niciodata de bine Targovistea ! in toate cele 3 carti ale sale,minte de rupe.Se da filozof dar ramanea anual corigent la 2 materii.Profesorul de mate (Ionasec) ii spunea ca matematica nu se invata pe maidan,iar doamna de chimie (Konisberg) ii zicea "Dinule,ne vedem la toamna ".Are Dinu curaj,sa isi arate diploma de Bac ?! minte de asemenea ca el e din familie de boieri moldoveni !!! mama lui,sarboaica (Radulovici) vindea legume la taraba in piata centrala din Targoviste (unde este acum sediul judetean),iar tatal sau ,originar din Barlad,era sondor la schela Viforata (linga Targoviste ).Asa a si ajuns familia Dinu la Targoviste,prin detasarea tatalui la sondele de langa Targoviste. Desi Dinu se da finul lui Fanus Neagu,el era de fapt paharnicul scriitorului,ii turna in pahare la marile betii ,unde evident,Dinu era fruntas.Drama pe care a trait-o Sandu Boc,(condamnat la inchisoare )ii are in prim plan ,pe Dinu si Lucescu ! ipocrizia lui Dinu merge pina acolo,incat n a venit sa isi ridice titlul de "Cetatean de onoare al Targovistei" iar la intalnirile cu fostii colegi de liceu,a venit o singura data si a facut praf banchetul,prin aroganta si nesimtirea afisate ! si acea clasa ,a fost una de exceptie,toti absolventii ajungand doctori,ingineri,economisti,diplomati,printre care si varul lui Radulovici !ca fotbalist a fost mare,ca om a fost si a ramas un pigmeu.

si el si Lucrescu au fost jucatori mari, antrenori notabili(Lucrescu chiar de talie internationala) dar au avut si au inca o mare frustrare: Nicolae Dobrin. L-au lucrat pe Gascan in Mexic si asta vor duce cu ei in mormant.

mafa
mafa  •  18 Iunie 2023, 13:12

Un mijlocas la inchidere tot un fel de fundas central este !!...nu mi-a placut ca om ,caracterul lui este groaznic, o fi fost fotbalist , nu stiu, nu l-am prins jucând !!....dar aerele pe care si le dă produce greata...probabil ca post mortem o sa-mi fie dor de el.

chindia
chindia  •  18 Iunie 2023, 12:21

Un fotbalist mare,cu 3 inimi dar un mare mincinos.Desi Targovistea l-a facut mare,n-a vorbit niciodata de bine Targovistea ! in toate cele 3 carti ale sale,minte de rupe.Se da filozof dar ramanea anual corigent la 2 materii.Profesorul de mate (Ionasec) ii spunea ca matematica nu se invata pe maidan,iar doamna de chimie (Konisberg) ii zicea "Dinule,ne vedem la toamna ".Are Dinu curaj,sa isi arate diploma de Bac ?! minte de asemenea ca el e din familie de boieri moldoveni !!! mama lui,sarboaica (Radulovici) vindea legume la taraba in piata centrala din Targoviste (unde este acum sediul judetean),iar tatal sau ,originar din Barlad,era sondor la schela Viforata (linga Targoviste ).Asa a si ajuns familia Dinu la Targoviste,prin detasarea tatalui la sondele de langa Targoviste. Desi Dinu se da finul lui Fanus Neagu,el era de fapt paharnicul scriitorului,ii turna in pahare la marile betii ,unde evident,Dinu era fruntas.Drama pe care a trait-o Sandu Boc,(condamnat la inchisoare )ii are in prim plan ,pe Dinu si Lucescu ! ipocrizia lui Dinu merge pina acolo,incat n a venit sa isi ridice titlul de "Cetatean de onoare al Targovistei" iar la intalnirile cu fostii colegi de liceu,a venit o singura data si a facut praf banchetul,prin aroganta si nesimtirea afisate ! si acea clasa ,a fost una de exceptie,toti absolventii ajungand doctori,ingineri,economisti,diplomati,printre care si varul lui Radulovici !ca fotbalist a fost mare,ca om a fost si a ramas un pigmeu.

Razvan
Razvan  •  18 Iunie 2023, 12:14

Domnu militian si revolutionar in 89,in acelas timp, a si centrat a si dat tot el cu capu, a fost si pe la U cluj antrenor, a revolutionat echipa, ii fugarea prin parcu mare ca sa faca conditie fizica, si sa stea cat mai departe de el sa nu l simta cum degaja mirosul de posirca bagata la chefurile de la Napoca toata noaptea

chindia
chindia  •  18 Iunie 2023, 12:09

Un fotbalist mare,cu 3 inimi dar un mare mincinos.Desi Targovistea l-a facut mare,n-a vorbit niciodata de bine Targovistea ! in toate cele 3 carti ale sale,minte de rupe.Se da filozof dar ramanea anual corigent la 2 materii.Profesorul de mate (Ionasec) ii spunea ca matematica nu se invata pe maidan,iar doamna de chimie (Konisberg) ii zicea "Dinule,ne vedem la toamna ".Are Dinu curaj,sa isi arate diploma de Bac ?! minte de asemenea ca el e din familie de boieri moldoveni !!! mama lui,sarboaica (Radulovici) vindea legume la taraba in piata centrala din Targoviste (unde este acum sediul judetean),iar tatal sau ,originar din Barlad,era sondor la schela Viforata (linga Targoviste ).Asa a si ajuns familia Dinu la Targoviste,prin detasarea tatalui la sondele de langa Targoviste. Desi Dinu se da finul lui Fanus Neagu,el era de fapt paharnicul scriitorului,ii turna in pahare la marile betii ,unde evident,Dinu era fruntas.Drama pe care a trait-o Sandu Boc,(condamnat la inchisoare )ii are in prim plan ,pe Dinu si Lucescu ! ipocrizia lui Dinu merge pina acolo,incat n a venit sa isi ridice titlul de "Cetatean de onoare al Targovistei" iar la intalnirile cu fostii colegi de liceu,a venit o singura data si a facut praf banchetul,prin aroganta si nesimtirea afisate ! si acea clasa ,a fost una de exceptie,toti absolventii ajungand doctori,ingineri,economisti,diplomati,printre care si varul lui Radulovici !ca fotbalist a fost mare,ca om a fost si a ramas un pigmeu.

Comentează