FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  UTA - FC VOLUNTARI 0-0

Mircea Rednic, analiză după eliminarea din Cupa României Betano: „Altfel ar fi fost situația cu cei patru jucători care ne-au lipsit”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul celor de la UTA Arad, a analizat remiza din grupele Cupei României Betano, scor 0-0, contra celor de la FC Voluntari.

Articol de - Publicat marti, 05 decembrie 2023 21:21 / Actualizat marti, 05 decembrie 2023 21:22

UTA Arad nu a putut trece de FC Voluntari în partida disputată la Oradea și nu a reușit calificarea în „sferturile” de finală ale Cupei României Betano.

Universitatea Craiova și Voluntari, în sferturile Cupei României Betano » Farul a părăsit competiția în genunchi
ETAPA 3

Mircea Rednic, analiză după UTA - FC Voluntari, meci din grupele Cupei României Betano

„Altfel ar fi fost situația cu cei patru jucători care ne-au lipsit. Poate cu mai mult curaj în fața porții, cu pase mai bune, am fi reușit să marcăm. Noi în loc să pasăm în față, o dădeam înapoi.

Meritam să ne calificăm, zic eu. Mai avem trei finale (n.r. - meciuri cu Poli Iași, Farul și Universitatea Craiova) dar cel mai important este acum meciul de la Iași.

Este o echipă bine aranjată în teren, ne așteaptă un meci greu, dar noi suntem pregătiți”, a declarat Mircea Rednic, la microfonul Digi Sport.

Dumitru Dragomir crede că Gigi Becali și-a încurcat echipa în meciul cu Oțelul: „De ce să mint?”
FCSB - OȚELUL 0-2
Vești bune pentru Dinamo » Cum arată gazonul pe „Arcul de Triumf” înainte de meciurile „câinilor”