FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  GRUPA A

Căpitanul a fost eliminat stupid în Cupă, după două cartonașe în decurs a 3 minute!

Protestele i-au adus eliminarea lui Iustin Popescu +5   FOTO
Protestele i-au adus eliminarea lui Iustin Popescu

Articol de - Publicat miercuri, 27 septembrie 2023 18:34 / Actualizat miercuri, 27 septembrie 2023 18:51

Iustin Popescu (30 de ani), portarul și căpitanul celor de la Chindia Târgoviște, a fost eliminat într-un mod stupid în meciul de Cupă cu Corvinul Hunedoara.

În minutul 59 al meciului, la 1-0 pentru Corvinul, Iustin Popescu a comis un penalty. A ieșit în înaintarea lui Marius Coman, care rămăsese în situație de 1 la 1 cu portarul, și l-a atins pe adversar cu picioarele, după ce acesta șutase.

+1 FOTO

Nemulțumit de decizia arbitrului Mircea Ardelean, care i-a și acordat cartonaș galben, Popescu a protestat, și-a făcut cruce în fața „centralului”, dar a intrat în poartă pentru executarea penalty-ului.

Iustin Popescu, eliminare stupidă în Corvinul - Chindia

Alexandru Neacșa a transformat fără emoții penalty-ul, a făcut 2-0, moment în care Popescu a izbucnit din nou la adresa arbitrului. Acesta nu a mai răbdat și a scos cartonașul roșu din buzunar, astfel că dâmbovițenii au rămas în 10!

+1 FOTO

Cu Chindia rămasă fără portar, antrenorul Vasile Miriuță l-a trimis pe teren pe tânărul Andres Brînzea, goalkeeper în vârstă de numai 18 ani.

Iustin Popescu a ajuns în această vară la Chindia, după ce a petrecut prima jumătate a anului la altă formație de Liga 2, Concordia Chiajna.

Tot din Cupa României:

Nervi în vestiar, nervi și în parcare » 3 detalii de la Voluntari - Farul: Gică Popescu, o nouă răbufnire în fața presei

Dani Iglesias face lumină vizavi de faza penalty-ului la Dinamo - FCU Craiova

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring